Просидівши майже всю ніч після виборів за монітором, в якомусь повідомленні Віктора Ющенка прочитав таке звинувачення: "прем'єр пропустив початок негативних тенденцій в економіці". Тому, мовляв, розкручуются ціни, росте прихована інфляція. А слухняні ЗМІ повідомляють про чудові показники росту економіки країни, і їх сприймають (чи не з гордістю) не тільки українці, але й за кордоном. Я не можу не поважати пана Ющенка за його минулі економічні здобутки, але жити в столиці біля підніжжя Олімпу - це зовсім не те, що жити в провінції. Відважусь заявити, що це іноді означає жити зовсім в різних суспільних формаціях. Тому деякі прості для селян речі можуть бути зовсім незрозумілими політикам.
Не далі як сьогодні я зустрів свого знайомого. Мова пішла, звісно, про вибори, про підтримку селянами кандидата від влади. Я розповів, як молоденька мамаша з колясочкою марно намагалась переконати на базарі сільську бабусю, яка продавала овочі, що її обдурили з пенсією. Та стояла на своєму:
- А нам все равно! Добавил - мы за него и проголосуем. Ось так все просто.
В свою чергу, знайомий розповів мені свіжі враження, що привіз із села, де часто буває по роботі.
Мова йшла про одну енергійну жінку, вдову.
За комуністичного правління був у нас перед владою такий непростимий гріх - узагальнювати. Тобто окремі недоліки траплялись, але, як співалось у пісні про нашу міліцію - "где-то кое-кто у нас порой". А в цілому - все було гаразд (як, до речі, і зараз все гаразд - з газет чи з теленовин). Але за нинішніх перемін я ніяк не можу стримати себе од тої спокуси - узагальнювати. Глибоко помиляється той, хто вважає, що наш прем'єр щось там пропустив. Якийсь важливий момент. Ні і ще раз ні! Він з першої миті почав активно працювати, будуючи СВОЮ державу, втілюючи свої неписані закони, "по разумению, как велит сердце". Як бачимо з наведених прикладів, українська економіка при ньому ніяк не може стати економною. Принципово. На той рік мій знайомий селянин точно не буде викормлювати бичка. Навіщо? А земля буде годувать не вдову з дітьми, а отих гарних хлопців з Києва. Здається, такий тип риночної економіки називається колумбійським. Там вирощують наркотики і процвітає мафія, що контролює ціни. А також політиків. Якщо я не переконав вас, читачу, то чим ви кращі од тої бабусі, якій "добавили" пенсію, за що вона безмежно вдячна владі та знову віддасть за неї свій голос? А через місяць, як знімуть ту позабюджетну надбавку, буде лаяти кого завгодно, але тільки не себе. Ось у чому причина. І таких пенсіонерів на Україні більше 10 мільйонів. 3 листопада 2004 р http://www.Bible-For-You.org/Publizist/ban.htm
|