Библия для тебя
 home | news | Библия | cd-Раймер | siteMap разделы: Исследования Писаний | Евангелистам | На свободу! | Национальный парк  
НА САЙТЕ В ИНТЕРНЕТЕ
    Первоцвіти - ряст
Ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя"
Ряст (Corydalis Med.), рід переважно багаторічних зіллястих рослин з родини м'якуватих з підземними шишками-бульбами або бульбами з розгалуженим коренем. Квітки в ґронах. На Україні — 7 видів, поширених по лісах і чагарниках. Найпоширеніші: ряст порожнистий (С. cava Mill.), по всій Україні, крім Лівобережного Степу; ряст Маршалла [С. Marschalliana (Pall.) Pers.], звич. в східній частині Лісостепу і злаково-лучного Степу; ряст Галлера (С. Halleri Wild.) по всій Україні. (Вікіпедія)

Ряст

Ряст Галлера (С. Halleri Wild.)

Ряст
Ряст росте в листяних лісах. Рослина тіньовитривала. Цвіте у березні - квітні. Поширений на Поліссі, в Лісостепу. Заготовляють у районах поширення.
Використання: Декоративна, медоносна та лікарська рослина. Рясти бульбистий і Галлера - гарні ранньовесняні декоративні рослини. Рекомендуються для родючих ґрунтів під світлими листяними насадженнями у скверах, парках і лісопарках, для напівзатемнених клумб, бордюрів.
Ряст легко вирощується з насіння. При сівбі свіжозібраним насінням він зацвітає на другий-третій рік життя. Слід тільки стежити за достиганням насіння, бо плодики рясту швидко розтріскуються і з нього висипається насіння. Висівають його у легкий перегнійний ґрунт.
Рясти - посередні ранньовесняні медоноси. У бульбах рясту бульбистого міститься близько 12 різних алкалоїдів, серед них найбільш отруйні бульбокапнін, а також корітуберин, корікаванін, корідин тощо. Бульбокапнін має снотворні властивості і рекомендується для загальної анестезії, причому вказується, що ін’єкції бульбокапніну замінюють морфін і скополамін. Застосовують бульби також як заспокійливий і глистогінний засіб, але останнім часом дуже рідко.
Збирають порожнисті бульби навесні, викопуючи їх лопатами. Сушать у затінку, зберігають у коробках, вистелених папером. Як отруйну рослину її зберігають окремо. У зв'язку з масовою заготівлею на букети рясти потребують охорони.

Джерело: Єлін Ю.Я., Зерова М.Я., Лушпа В.І., Шаброва С.І.
Дари лісів. – К.: «Урожай», 1979

Ряст


     Встала й весна, чорну землю
     Сонну розбудила,
     Уквітчала її рястом,
     Барвінком укрила;
     І на полі жайворонок,
     Соловейко в гаї
     Землю, убрану весною,
     Вранці зустрічають

             Т.Шевченко

Ряст

Ряст

8 квітня 2008 р

КОММЕНТАРИИ ДОБАВИТЬ СВОЙПоисковые запросы в 2015 г:

где находится Богряст фотоВолодимир Великийтюльпан ШренкаБиблия бесплатно Украинасон траваРаав Библиястарые христианские песнигвоздика бузькаконец света по Библиизаказать Библию бесплатноБиблия о смертигомеопатия и христианствоБиблия скачатьВалаам пророк

Поисковые запросы 2011 г:

смысл жизнилетние христианские лагеряМигіяПівденний БугадвентистыГранітно-степове Побужжясвидетели иеговымытарстваЧернобыльРаймер mp3

http://www.Bible-For-You.org/kraeved/coryda-big.php
 Вверх Вернуться Написать Новости сайта Главная

Ad majorem Dei gloriam!