Библия для тебя
 home | news | Библия | cd-Раймер | siteMap разделы: Исследования Писаний | Евангелистам | На свободу! | Национальный парк  
НА САЙТЕ В ИНТЕРНЕТЕ
  Все тече. Що змінюється?
або Про мімікрію наукового атеїзму
"Валтасар, глава мудрецов! я знаю, что в тебе дух святаго Бога, и никакая тайна не затрудняет тебя; объясни мне..." (Дан.4:6)

До булави треба голови - кажуть на Україні. Мудрі порадники для царів - не новина. Древня біблійна історія з книги пророка Даниїла розповідає про вавилонських мудреців, які не допомогли царю Навуходоносору у важку для нього годину, тому цар наказав порубати їх на шматки. Він зрозумів, що ці дармоїди дурять його. "Вы собираетесь сказать мне ложь и обман, пока минет время" (Дан.2.9).

Саме розуму просив у Бога цар Соломон, щоб правити обраним народом. Він отримав його, і царювання Соломона було золотим періодом єврейської історії. Розуму так не вистачає й сучасним правителям, тому на утриманні платників податків і сьогодні - величезна когорта так званих науковців, які так само вводять в оману царів, коли відкидають Божі закони, записані в Біблії. Зокрема на їхній совісті витрати на такі державні програми, як пошук життя на інших планетах, керований термоядерний синтез, поворот північних річок на південь та інші. Середньовічні алхіміки, що відкидають Божі закони та біблійні табу не тільки витрачають державні кошти, але й призводять до страждань мільйонів людей. Ядерна, хімічна та бактеріологічна зброя - на їх совісті. Не тільки відомі експерименти на Чорнобильській АЕС, а й сучасні досліди в закритій військовій лабораторії в китайській Ухані, з чим пов"язують розповсюдження сучасної ковідної пандемії по всьому світу. Комуністичний Китай нарешті дав перцю імперіалістам! Мао був би у захваті.

Після закономірного фіналу "развитого социализма", а насправді - утопії, на Україні за 30 років змінилося багато чого. А як змінився виклад суспільних наук у вишах? Зокрема що змінилося в такому фундаментальному питанні, як виникнення життя на землі. Теорії 70-х років минулого століття мені добре відомі з лекцій по "Марксистсько-ленінській філософії" та "Науковому атеїзму". Така нагода трапилась, коли я ближче познайомився з приятелем мого однокласника Ігоря Вольчина, Василем Пивоваренко, професором хімічного факультету КДУ (нині Національний університет ім. Шевченка). Якось він сказав, що перші (установчі) лекції для студентів-органіків він присвячує виникненню органічної матерії. Я попросив дати посилання на них. Нижче додаю наш діалог, як на мене, цікавий, змістовний та сучасний, а в кінці - порівняння з почутим мною в часи радянські, та мої висновки.

26 вересня 2021 р.
Василь Пивоваренко* написав:
Зародження життя на Землі, а саме - його перша (хімічна) частина називається абіогенезисом. Лекції 1-3. Еволюція Сонячної системи - посилання https://drive.google.com/file/d/1ag3iYazHVU4rDnCYn1hn5O7mJ5uZRpLo/view?usp=sharing недоступне, жовтень 2023 р.

Гарного дня, міцного здоров'я.
Василь

Viktor Bilodid:
Прослухав уважно дві твої лекції про АБІОГЕНЕЗИС. Розмірковування логічні, але в їх основі лежать гіпотези, до яких дуже багато питань, і при всій повазі до тебе, я аж ніяк не можу назвати їх науковими (визначення науковості ти знаєш).
У нас на кафедрі фізелектроніки КДУ були опоненти до кандидатів у кандидати - з інших інститутів, які писали відгуки, де вказували на недоліки та плюси, альтернативні роботи тощо.
Дуже мене засмутило, що про альтернативні гіпотези віку Землі та походження органіки ти зовсім не згадуєш, якщо не вважати за них фрази "якщо кому цікаво, то див. там то".
Про радянського академіка Опаріна я взагалі мовчу. Про Дарвіна теж. Як науковець усього з 3-річним стажем, я переконаний, що без елементарного процесу ніякі мантри про мільйони років не допоможуть. Нуль помножити на безкінечність - буде нуль. А його (елементарного процесу) нема й не було, фізика ж стверджує, що dS (зміна ентропії) більше нуля завжди. Це науковий факт, взятий з дослідів. Він має відношення й до органічної речовини.
Натяки на те, що з цеглинок при сприятливих умовах міг побудуваться дім, смішні, вибач. Ніякий бульйон не стане ЖИВИМ ОРГАНІЗМОМ. Це якісно нова форма існування матерії, що здатна відтворювати саму себе. Я вже не кажу про інтелект.
Прошу тебе як науковця (через О, я не вважаю тебе науКівцем) чисто з формальної сторони ознайомитися з тим, що сучасні вчені не вважають, на відміну від тов. Опаріна, науковою теорією - креаціонізмом. Тому що багато з них їдять нелегкий хліб лженауки. Прошу тебе чесно дослідити альтернативні погляди, бо всі твої викладки розваляться, коли вони (креаціоністи) виявляться правими. Як і Біблія. Наприклад, доктор Кент Ховинд (Dr. Kent Hovind), лекція "Возраст Земли".
Бажаю виваженого наукового аналізу та наснаги. Іноді дуже важко визнавати правду. Але це варто зробити. Для себе.
З повагою.

Vasyl Pivovarenko:
Дорогий Вікторе, Дякую за відповідь. Я її сприймаю і розумію твою позицію. Але зародження життя - це настільки складне питання, що навіть за кілька лекцій достатню кількість аргументів не наведеш. Та їх є мало на ту частину еволюції, де хімічні процеси дають народження собі подібних. Ти віриш у Бога, і я вірю у Бога. Лише уявлення про Бога у нас дещо різні.
Наразі наведу лише ключовий аргумент: точно встановлено, що вік Землі близько 4 мільярдів років, а вже 3.8 - 3.5 мільярди років тому на земній поверхні були органічні утворення розміром з бактерію чи тваринну клітину. Будь ласка, сприймай це як доведений факт.
З повагою, Василь

Viktor Bilodid:
Сприймати це як факт на віру неможливо. Для віри не потрібні докази, це глибше, ніж сприймати розумом. "ВЕРА ЖЕ ЕСТЬ ОСУЩЕСТВЛЕНИЕ ОЖИДАЕМОГО И УВЕРЕННОСТЬ В НЕВИДИМОМ".
Ти не перевіряв тих постулатів, на які спираєшся, просто прийняв як загальновизнані або майже аксіоми. Але більшість, зокрема науковців, не можуть встановити істину голосуванням. Плюс корпоративний інтерес, плюс політика, релігія, філософія.
Всі фізичні вимірювання підлягають калібровці, тим більше вік Землі. Там дуже багато натяжок та допущень, які не перевіряються в принципі.
Ти просто довіряєш колегам, от і все, а це не що інше як віра.

Vasyl Pivovarenko:
Саме так. Віра - це коли ти просто довіряєш колегам, от і все. Наука теж побудована на вірі. На вірі у коректність отриманих колегами даних.

Viktor Bilodid:
Біблія вчить, що "ШИРОКИ ВРАТА И ПРОСТРАНЕН ПУТЬ, ВЕДУЩИЙ В ПОГИБЕЛЬ, И МНОГИЕ ИДУТ ИМИ".
Це стосується і (твоїх) багатьох колег, які теж орієнтуються на загал та помиляються. Але кожен за себе дасть відповідь на Божому суді, тому так важливо докопатися до істини та жити з нею.
Для більшості неупереджених сучасників надто очевидно, що Опарін став радянським академіком саме через наукоподібну гіпотезу, яка "пришлась ко двору" безбожникам, що нищили церкви та розстрілювали священників.
А ентропія вона і в Африці ентропія.
Ти віриш колегам, що вірять у земний вік 4 млрд р., а я вірю Біблії, де написано про 6 тисяч років. Хтось помиляється.
З повагою, Viktor

Vasyl Pivovarenko:
Дякую, дорогий Вікторе, за відвертість. Ти маєш всі права і можливості вірити в Біблію. Слава Богу! І я не проти твоєї віри.
Гарного вечора, міцного здоров'я.
Василь

Viktor Bilodid:
Щиро щиро дякую. Я переконаний, що і твої студенти мають право знать і бачити всі варіанти біогенезису, не лише ідеї Опаріна та Пригожина. Серед світових вчених багато людей віруючих, а у нас, на жаль, переважають науКівці.
Плідного дня та наснаги.

Vasyl Pivovarenko:
Власне, я переважно розповідаю про абіогенезис - початкову стадію, де процеси були більш зрозумілими (до речі, у цьому році почав з фрази "Бог сотворил Мир, и Солнце, и нашу планету, и все в нашем Мире", але далі будо моє уявлення про Бога). Абіогенезис - це про результати досліджень багатьох вчених з десятків сучасних лабораторій. Опарін тут лише певну гіпотезу подав, яка наразі доповнюється і змінюється. Пригожин - теоретик, він створив математичний апарат термодинаміки нерівноважних систем.
Гарного дня.
Василь

Viktor Bilodid:
Фраза вірна. Але як людина математичного складу я бачу багато протиріч у твоєму викладі. Я розумію, що змінювати образ мислення важко, тим більш для людини публічної. Але якщо Бог є, то Він один на всіх. Він створив світ і моральні закони в ньому. Логічно, що маючи владу, Він буде розбиратися з порушниками.
Ти відповідальний за початковий світогляд слухачів (студентів), з чим вони почнуть жити. Більшість з них некритично сприймають, радше тупо вірять регаліям. Так легше. Але перед Єдиним Богом ти відповідальний, як направиш їхнє мислення

Vasyl Pivovarenko:
Дякую, Вікторе. Ти ставиш питання руба, і я з цим погоджуюсь. Я є відповідальним за правильний світогляд моїх студентів - тут ти правий. І тому я їм викладаю свою власну точку зору, яка сформувалась на усьому масиві моїх знань - і фізичних, і хімічних, і біологічних. Гіпотеза Опаріна і математика Пригожина - це невелика частка, що фігурує у моєму світогляді. Бо реальна картина абіогенезу та біогенезу значно ширша.
Дозволь поправити твою фразу: "Бог буде розбиратися з порушниками". Це так, але краще говорити, що ті особи, що діють всупереч законам розвитку природи та суспільства (читай: всупереч законам Божим) зазнають фіаско. А якщо не вони, то їх спільники, поплічники та родина. Бо так діють закони природи та суспільства (читай - закони Божі).
Гарного дня, міцного здоров'я.
Василь

Viktor Bilodid:
Я не розбираюсь в барвниках, але не роблю з цього трагедії і не висловлююсь. Біблію читаю більш 30 років і знайомий з Автором, тому по дружньому підказую: "Кто соблазнит одного из малых сих..." - далі по тексту (Марка 9:42). Воно тобі треба, оте що далі?
Ти не вивчав грунтовно біогенезис, а скомпонував свою точку зору з праць колег, яким довіряєш. Це логічно, тому що ти дока в барвниках, а не в генезисі. Але розповсюджувати свій авторитет на суміжну царину легковажно. Біблія стверджує, що "знание надмевает". Не всі твої колеги щирі й чесні, особливо радянської генерації. Вони заробляли на хліб з маслом, кривлячи душею та обслуговуючи владу, що наділяла їх званнями. Зараз амбітні політики відкрито купують професорські та кандидатські звання. Нам відомо про нахабних, як ківа чи проффесор, а скільки тих, хто жують свій граніт науки мовчки?
Влада використовувала науку для обгрунтування безбожних ідей марксистів, але експеримент не вдався. Сумно те, що науковці не зробили висновків, не засудили обманщиків, а ми як платники податків продовжуєм їх підтримку. (Маються на увазі липові науковці).
Щиро дякую. Успіхів

Vasyl Pivovarenko:
Дорогий Вікоре, я поважаю твою точку зору, особливо - коли вона підкріплена цитатами з Книги.
Гарного дня, міцного здоров'я

Viktor Bilodid:
Миллиарды лет? или Дарвинист, ты мне друг, но истина дороже...

Vasyl Pivovarenko:
Вибач, змушений вказати, що в теорії еволюції докази весь час накопичуються, хоча їх досі мало для окремих стадій еволюції. Тоді як в біблейських уявленнях з'являються нові протиріччя. Зокрема, всі вже згодні, що Земля кругла, що вона обертається навколо Сонця. Думаю, з віком Землі - 4.5 млрд., теж буде те саме. Релігія - це консервативна віра. Наука - є динамічною вірою, яка може змінювати і вдосконалювати свої уявлення на основі нових фактів.

Viktor Bilodid:
Вибачаю. Я вивчав фізику й математику в ВУЗі, це науки точні. Повторюсь: зміна ентропії в замкнутих системах завжди більше нуля, тобто вони природньо руйнуються. Ти віриш, що коли на будмайданчик завезти цеглу та інше, то через 4 млрд років там буде дім в результаті хаотичних впливів. Але ж жива клітина набагато складніша за будинок. У тебе велика віра. Сер Ісак Ньютон, Ломоносов та ще багато світових вчених приймали Біблію. А тобі треба науково довести, що ти справді походиш від мавпи, вибач. Тебе не ображає таке походження? Це дурниця, не підтверджена ніякими науковими фактами крім маніпуляцій з кістками. Це вже не таємниця.
Про калібровку методів датування я вже писав. Вона на двох припущеннях: швидкість розпаду постійна, та яка була початкова концентрація. Це не наука, а хімія, вибач.

Vasyl Pivovarenko:
Дорогий Вікторе, життя зароджується і розвивається за однієї умови: коли є рівномірний потік енергії крізь систему. Тобто - у відкритій (незамкнутій системі). Математичне описання відкритих систем складне і малорозроблене. Термодинаміка нерівноважних систем. Основний вклад тут зробив нобелівський лауреат Ілля Пригожин. Те, про що ти пишеш - це інша модель. Рівноважні системи.

Viktor Bilodid:
Тезис про потік - це ще одна гіпотеза. Чи її автори змогли для прикладу зародити хоча б одну живу істоту? Ні. Голі слова, надуті щоки академіків та лауреатів-безбожників. Спроба пояснити феномен життя без зовнішнього втручання, організацію матерії з хаосу. Я вжив слово "хімія" саме в сенсі "маніпуляцій", а не задля образи твоєї професії. Вибач. Ти довіряєш колегам, але ж не всім, а саме тим, кого вважаєш однодумцем. Це теж не науковий підхід, скажімо так. Думки віруючих науковців та їх філософія тебе цікавить? Чи вони апріорі люди недалекі?

Vasyl Pivovarenko:
Я поважаю думки віруючих науковців та їх філософію, але маю право на свою точку зору. Здається я ввічливо виразив свою точку зору на все? І ще: існування життя у потоці енергії - це факт, а не гіпотеза.

Viktor Bilodid:
Я не ображаюсь ніяк та прошу ще раз вибачення. Якщо поважаєш, то на моє переконання, слід починати про генезис з тих підвалин, на які опираєшся: я вірю чи цілком довіряю Опаріну, Дарвіну, Вернадському, Пригожину та ін. На їх ідеях я будую свою точку зору. Крапка. Ти не можеш все сам перевірити, але вибираєш (інформацію) з усього масиву. Не згадувати опонентів некоректно не тільки серед науковців. Життя дійсно потребує енергії для існування, але не може виникнути з її потоку. Хіба що у тебе енергія не фізична категорія, а щось містичне, куди втикають Творця Всесвіту.
Ще раз про другий початок термодинаміки: це фундаментальний закон, що має безліч прикладів. З мертвої, навіть органічної матерії ніяк не могло виникнути життя, не кажучи вже про його різноманіття та повну відсутність перехідних форм.

Vasyl Pivovarenko:
Дорогий Вікторе, другий початок термодинаміки розроблений на основі термодинаміки рівноважних систем. У потоці енергії закони мають зовсім інший вигляд. Над цим і працював Ілля Пригожин. Щодо опонентів: у лекціях я згадую про теорію креаціонізма і роблю посилання на ютуб. На більше не дають часу. До речі, альтернативних теорій є декілька. Щодо життя: життя на Землі є розвитком циклічних потоків матерії у відносно постійному потоці енергії. Це моє визначення.

Viktor Bilodid:
Якщо не визначати енергію як фізичну категорію, то про неї можна писати все що завгодно. Жоден лауреат чи академік досі не продемонстрував на досліді, як з потоку чого завгодно могло виникнути життя як феномен. Матерія нежива без зовнішнього втручання деградує, ми це спостерігаємо кожен день. Чому десь і колись було інакше?
Твоє визначення дуже премудре і нічого не пояснює. Коли Господь створив Адама з земної матерії, від вдихнув у нього дух "и стал человек душою живою". Отут все зрозуміло. Коли помирають, то тіло повертається в землю, перетворюється на прах земний, а душа повертається до Бога, який дав це життя.
Замкнутих систем в природі не існує, це абстракція для розумінні процесів. Але природнє руйнування - незаперечний факт.
Феномен життя не міг виникнути з структур нижчого порядку. Ми можемо народжувати, можемо позбавляти життя, але не генерувати його з мертвої матерії.
Твоє визначення грішить проти істини тим, що ти намагаєшся осягти речі вищого порядку. Коли пророк спитав у Творця, як Йому ім'я, почув ЯХВЕ, тобто Я Той, хто Я є. Ти не можеш цього збагнути. Мені нема аналогів для порівняння. Ти Моє творіння.

Vasyl Pivovarenko:
Осягти речі вищого порядку - це і є завдання науковців. Неосягнені речі - це диво, божество. Коли їх пояснити, вони стають тривіальними. До божественного відносять все, що не можуть осягнути розумом.

Viktor Bilodid:
Не згоден. Наука лиши частина інструментаріїв для пізнання світу, і то дуже умовна річ.
Те, що стверджувала наука раніше, сьогодні дурниця, то чому завтрашня наука не зробить це з сучасною? Вона описує те що існує й намагається виявити закономірності. Це так. Але вона обмежена людським розумом та можливостями, але не здатна щось змінити в натурі.

Vasyl Pivovarenko:
"Те, що стверджувала наука раніше сьогодні дурниця" - це некоректно, бо більшість її давніх здобутків складають основу сучасної науки, і лише окремі положення є поправленими, відкорегованими.

Viktor Bilodid:
Ти розумієш, про що я пишу. Закон Архімеда незмінний.

Vasyl Pivovarenko:
В "натурі" ми змінюємо лише свій побут. Закони природи (читай - закони Бога) змінити ніхто не може.

Viktor Bilodid:
Але є нематеріальна частина науки (мені подобається стара назва фізики - натурфілософія).
Крім матеріальних існують духовні цінності та закони Всесвіту, якими займаються релігії. Об'явити їх ненауковими пробували, але ж за ними стоїть ДОСВІД ТА ПЕРЕЖИВАННЯ адекватних людей. А це є науковий метод, коли збуваються очікувані події. Умов багато, так, але закономірності духовного життя перевірені досвідом мільйонів людей

Vasyl Pivovarenko:
Духовні цінності наука пояснити не може. Це поза її межами. Я вірю в них і підтримую.

Viktor Bilodid:
Насправді саме вони мусять утримувати науку від ганебних дослідів та розробок, які зашкодять людству. Зокрема Біблія містить ряд таких табу. Але для цього треба їй довіряти. Я впевнений, що ти не знаєш їх. І навіть підозрюю, що в тебе є визначення Бога.

Vasyl Pivovarenko:
Вибачай, я не впевнений, що далі маю продовжувати цю розмову про визначення бога. Будь чиє.

Viktor Bilodid:
Є чудові лекції Олексія Осипова (на тему) НАУКА И РЕЛИГИЯ, якщо не помиляюсь. Православний професор богослів'я.

Vasyl Pivovarenko:
Дякую за пораду, Вікторе. При нагоді почитаю. А християни інших конфесій пишуть неправду?

Viktor Bilodid:
Конфесії від лукавого. Вірні й невірні є повсюди, не переймайся. Це нікого не виправдовує. Будь вірним і чесним з собою та в мирі з Богом.

Vasyl Pivovarenko:
Конфесії та суперечки їх представників, їх корисна боротьба за паству - саме це мені й не подобається у всіх релігіях.

Viktor Bilodid:
Христос сказав "Я СОЗДАМ ЦЕРКОВЬ МОЮ И ВРАТА АДА НЕ ОДОЛЕЮТ ЕЕ". Невже ти не бачив щирих християн?

Vasyl Pivovarenko:
Я бачив і щирих християн, і магометан, і іудеїв, і атеїстів. У тім то й справа.

Viktor Bilodid:
"ИЗБЕРИТЕ СЕБЕ НЫНЕ КОМУ СЛУЖИТЬ, А Я И ДОМ МОЙ БУДЕМ СЛУЖИТЬ ГОСПОДУ". Це цитата з книги Ісуса Навина .

Vasyl Pivovarenko:
Гарний вислів

Viktor Bilodid:
Насправді в тебе нема критерію для вибору. На це є поважна причина.

Vasyl Pivovarenko:
Критерій для вибору формує життя. Дякую за спілкування.

Viktor Bilodid:
В кінці (цього) відео є відповідь про конфесії.
...
"В начале словом Божьим небеса и земля составлены из воды и водою" (2Петра 3.5).
"Он сотворил землю силою Своею, утвердил вселенную мудростью Своею и разумом Своим распростер небеса" (Иер.51.15).На жаль, на цьому шановний професор припинив дискусію.

Але із наведеного діалогу не важко переконатись, що сучасний виклад генезису в національному столичному університеті опирається на тих же "основоположників", що й марксисти. Щоправде, про "три складові частини" та про імена послідовників й вождів комунізму, як Ленін, Троцький, Маркс та Енгельс сьогодні студентам вже соромливо не згадують, але Опарін, Пригожин та Дарвін (без останнього ця когорта неповна) так само надихають своєю маячнею сучасних вихователів молодого покоління. Генеруючи таких же сучасних безбожників, але маскуючись під "толерантність" та "права людини". Не важко здогадатись, яке суспільство побудують нинішні студенти, ця майбутня інтелігенція України.

Куди заведуть його керманичі, що довіряють згаданим "мудрецям", та на що потратять кошти платників податків. На щастя, є й інші професори. Зокрема О.Осипов, професор богослів"я, в лекції "Атеизм и религия" приводить відомі розрахунки імовірності виникнення живої клітини з неживої матерії, а саме - 10 в мінус 256 степені. Тобто, реальний нуль.

Шкода, що шановний та поважний професор КДУ ім. Шевченка не вивчав теорію імовірності, мабуть, вона не входила в кандмінімум. Але фізику в об"ємі 8-го класу вивчав точно. Як вчителю середньої школи (є у мене такий запис у трудовій книжці) хотілося б почути від В.Пивоваренка відповіді на простеньку задачку, виходячи з його глибокого переконання про 4 млрд років земного віку.

1.Якщо Місяць щорічно віддаляється від Землі на 6 см, де він був 4 млрд років тому?

2.Якщо обертання Землі щорічно сповільнюється на 1 сек, яким був рік 4 млрд. років тому?

3.Яка товщина пилового шару на Місяці внаслідок його осадження з космосу за 4 млрд. років?


Щиро вибачаюсь, що змушений задати свої запитання публічно. З нетерпінням чекаю на чесну відповідь.

Bilodid Viktor
Разміщено: 11 листопада 2021 р

* Vasyl Pivovarenko,
Ph.D., Dr. Sci.,
Professor of Organic Chemistry Chair
Chemistry Faculty
Taras Shevchenko National University of Kyiv
01601, Volodymyrska 64 Kyiv, Ukraine
Поисковые запросы в 2015 г:

где находится Богряст фотоВолодимир Великийтюльпан ШренкаБиблия бесплатно Украинасон траваРаав Библиястарые христианские песнигвоздика бузькаконец света по Библиизаказать Библию бесплатноБиблия о смертигомеопатия и христианствоБиблия скачатьВалаам пророк

Поисковые запросы 2011 г:

смысл жизнилетние христианские лагеряМигіяПівденний БугадвентистыГранітно-степове Побужжясвидетели иеговымытарстваЧернобыльРаймер mp3

http://www.Bible-For-You.org/Propovedn/pivovarenko.php
 Вверх Вернуться Написать Новости сайта Главная

Ad majorem Dei gloriam!